AKČNÁ PÔŽIČKA ONLINE

Čo robiť, keď odošlete chybne platbu

Zadali ste zlé číslo účtu pri transakcii alebo poslali nesprávnu sumu peňazí? Stačí nepozornosť alebo zlý klik a je zamiesené na problém - zbrklosť sa u odosielania platieb nevypláca. Situáciu možno ale väčšinou pri včasnej reakcii zachrániť. Zlých údajov si niekedy všimneme okamžite po "odkliknutí", inokedy sme upozornení až druhou stranou. Občas to skrátka trvá trochu dlhšie. V zásade môžu nastať tri situácie:

• Peniaze sa vrátia späť samy

Pri zadaní chybných údajov, ktoré neexistujú, sa peniaze vrátia samy späť a netreba nič ďalšie riešiť. Ak sa jednalo len o chybný variabilný symbol, platba sa pripíše, ale nedá sa dobre identifikovať jej odosielateľ. Dobré je kontaktovať príjemcu a platbu objasniť.

• Peniaze sa pripíšu na chybný účet

V situácii, keď sa peniaze už pripísali na iný účet, je situácia zložitejšia. Stále ale na tieto peniaze máte zo zákona nárok. Banka v tomto prípade funguje ako prostredník vo vymáhaní peňazí po neoprávnenom príjemcovi. Vyplníte formulár so žiadosťou o vrátenie peňazí z chybne vykonanej transakcie u vašej banky a priložiť musíte dôkaz: faktúru alebo výpis z účtu. Banka kontaktuje s touto žiadosťou príjemcu peňazí alebo jeho banku. Jednania bývajú zvyčajne spoplatnené. Len výnimočne býva výzva na vrátenie peňazí ignorovaná. Ak nefunguje konfrontácia s danou osobou, nezostáva, než podať žalobu o bezdôvodné obohatenie a obrátiť sa na súd.

• Chyby si všimneme, ako sú peniaze pripísané na cudzí účet

Platba sa dá stornovať: pri osobnej návšteve banky aj telefonicky, najneskôr v deň splatnosti transakcie, najlepšie ale pred týmto dátumom. Za storno u niektorých bánk zaplatíte, u iných je zdarma. Cena je ale rádovo len niekoľko eur.Rýchle pôžičky:

Pôžičky pre nezamestnaných
Pôžičky bez registra
Pôžička bez dokladovania príjmu
Pôžička pred výplatou
Pôžičky na zmenku
Nebanková americká hypotéka
Pôžičky pre študentov
Rýchla pôžička online
SMS pôžička
Pôžička od súkromnej osoby
Pôžička na bývanie
Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou


Žiadosti o pôžičky:

Žiadosti o najspoľahlivejšie online pôžičky nájdete na tejto stránke.


Zásady pre pôžičky:

Ak si beriete pôžičku a nechcete sa vystavovať zbytočným rizikám, dodržujte týchto niekoľko hlavných pravidiel.
Ako sa nestať chronickým dlžníkom a nedostať sa do exekúcie? Prečítajte si tu.


Na čo si dať pozor:

V oblasti pôžičiek nás môže stretnúť rad nepríjemností a komplikácií. Ako sa im dá vyhnúť sa dozviete tu.


Ďalšie články a príspevky:

© 2018 www.Akčná-Pôžička.sk, všetky práva vyhradené. Prevádzkovateľ