AKČNÁ PÔŽIČKA ONLINE

Manželstvo a dlhy

Podľa aktuálneho znenia zákona o exekúcii sú dlhom zaťažení aj manželky a manželia dlžníkov, vztiahnutým na majetok nadobudnutý pred a počas manželstva. Podobne ako mnoho ďalších právnych noriem bolo totiž novelizované aj znenie exekučného poriadku, ktoré umožňuje postihnúť aj spoločný majetok v prípade dlhov vzniknutých pred uzavretím manželstva. Na jedného z manželov tak môže čakať nemilé prekvapenie, keď o týchto dlhoch doteraz nemal tušenie.

Lepšie situácia pre veriteľa, horšie pre dlžníkov

• Pre veriteľa sa situácia stala lepšou, majú väčšiu šancu svoje peniaze vymôcť, pre manžela alebo manželku dlžníka už nie. Aké má človek práva, ak sa do takejto situácie dostane? Môže rozsah postihnutia spoločného majetku manželov, a to v prípade, že len čo sa o situácii dozvie, veriteľa informuje o tom, že o dlhu nemal ani tušenie. Toto vyhlásenie sa môže týkať aj dlhov vytvorených počas trvania manželstva. O tomto práve a nutnosti veriteľa okamžite informovať, ak chceme dosah čo najviac zmierniť, ale mnoho ľudí zatiaľ nevie, najmä sa tak dialo zo začiatku, keď novelizácia začala platiť. Pokiaľ toto právo nevyužijete, môže byť pomerne zbytočne postihnuté celé imanie manželov.

Predmanželská zmluva nepomôže

• Na exekučné účely sa spoločný majetok definuje odlišne, než na účely ostatné. Ani predmanželská zmluva a oddelené hospodárenie manželov Vás teda nezachráni. Exekúcia teda môže byť uvalená na spoločný majetok ako z dôvodov dlhov vzniknutých v manželstve, tak pred ním.

Príklady zo života

• Pre príklad, ak Váš manžel dlhuje za alimenty pre deti z prvého manželstva, z úspor vytvorených pred uzavretím manželstva nič platiť nemusíte, ale exekúciou možno postihnúť Vašu mzdu, ktorá už do spoločného majetku manželov spadá. V prípade smrti jedného z manželov zodpovedá za dlhy vždy jeho náprotivok, vyhnúť sa im môžete len odmietnutím celého dedičstva, čo býva komplikované, pretože väčšina ľudí by takto prišla o bývanie, auto a ďalší majetok.Rýchle pôžičky:

Pôžičky pre nezamestnaných
Pôžičky bez registra
Pôžička bez dokladovania príjmu
Pôžička pred výplatou
Pôžičky na zmenku
Nebanková americká hypotéka
Pôžičky pre študentov
Rýchla pôžička online
SMS pôžička
Pôžička od súkromnej osoby
Pôžička na bývanie
Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou


Žiadosti o pôžičky:

Žiadosti o najspoľahlivejšie online pôžičky nájdete na tejto stránke.


Zásady pre pôžičky:

Ak si beriete pôžičku a nechcete sa vystavovať zbytočným rizikám, dodržujte týchto niekoľko hlavných pravidiel.
Ako sa nestať chronickým dlžníkom a nedostať sa do exekúcie? Prečítajte si tu.


Na čo si dať pozor:

V oblasti pôžičiek nás môže stretnúť rad nepríjemností a komplikácií. Ako sa im dá vyhnúť sa dozviete tu.


Ďalšie články a príspevky:

© 2018 www.Akčná-Pôžička.sk, všetky práva vyhradené. Prevádzkovateľ