AKČNÁ PÔŽIČKA ONLINE

Majte zadné vrátka pre prípad výpadku príjmu

Spoliehate na to, že každý mesiac na váš účet pribudnú peniaze z výplaty? Je to pochopiteľné, avšak tieto peniaze by sme nemali brať ako samozrejmosť. Ako veľmi by vaše fungovanie obmedzil výpadok príjmu? Máte dostatočnú rezervu, alebo idete každý mesiac "na doraz" a žijete od výplaty k výplate?

Výpadok príjmu môže stretnúť každého

Aj keď ste pracovitým a bezproblémovým zamestnancom alebo úspešným podnikateľom, prihodiť sa môže všeličo. Úraz, choroba, finančné problémy zamestnávateľa, strata zamestnania a ďalšie nepriaznivé okolnosti sa negatívne premietnu do rodinného rozpočtu a mali by ste s nimi počítať. Pri výpadku príjmu sa do problémov dostávajú predovšetkým tí, ktorí splácajú nejakú pôžičku a tiež ľudia zvyknutí na vysoký štandard. Práceneschopnosť, podpora v nezamestnanosti a sociálne dávky nemôžu všetky naše potreby pokryť. Čo s tým? Oplatí sa myslieť na zadné vrátka. To znamená šetriť alebo sa pre tento prípad poistiť.

Koľko našetriť?

Finančnú rezervu stranou by mal mať každý. Akú veľkú? Podľa odborníkov je jej ideálnej výšky 5 mesačných príjmov. Presne by sa mala odvíjať od našich výdavkov a potrieb. V niektorých veciach sa dá síce dočasne uskromniť, určité výdavky ale neobmedzíte - ide predovšetkým o pravidelné mesačné platby súvisiace s bývaním alebo splátky pôžičiek. Pre dlhodobý výpadok príjmu by bolo najlepšie našetriť si až 12 výplat. Nie je rozumné spoliehať sa príliš na pomoc svojich blízkych.

Ako je to u živnostníkov

Ešte náročnejšie to majú živnostníci, ktorí si môžu, ale aj nemusia platiť nemocenské poistenie. Ak sa im stane úraz alebo dlhodobejšie ochorie, nemajú nárok ani na nemocenské dávky. Choroba potom bude mať negatívny vplyv nielen na priebeh podnikania, ale aj na rodinné financie. V takomto prípade sú dostatočné finančné rezervy viac ako nutné, inak hrozí zadlženie.

Poistiť, či nepoistiť?

Správne zvolené poistenie vám pomôže preklenúť podobné nepredvídateľné životné situácie, všeobecne ním chcú ľudia pokryť predovšetkým úraz a pracovná neschopnosť. O poistenie výpadku príjmu v prípade straty zamestnania má ale zatiaľ záujem minimum ľudí, ponúkané je tiež bankami ako poistenie schopnosti splácať hypotéku, v tejto situácii je viac než doporučiteľné. Objavujú sa aj poistky, ktoré k svojim službám zaraďujú dodávatelia energií. Na vyplatenie poistenia pre prípad straty zamestnania nemáte samozrejme nárok, ak od zamestnávateľa odchádzate z vlastného popudu, ale len vtedy, ak o neho príde človek nedobrovoľne, bol zamestnaný určitý počet mesiacov a zmluva bola nastavená na dobu neurčitú.

Ako poistenie vyberať?

Ako u každého poistného produktu by ste sa mali zaujímať o podmienky poistného plnenia. Štandardne sa poistné vypláca po dobu hospitalizácie a liečenia, tiež v prípade trvalých následkov či smrti. Zvážiť je potrebné nielen celkovú sumu plnení, ale aj ďalšie aspekty. K nim patrí napríklad počiatok vyplácania denného odškodného alebo rozsah trvalých následkov potrebný na vyplatenie poistnej sumy. Poisťovňu budú určite zaujímať údaje o zamestnaní a športových aktivitách, niektoré rizikové skupiny obyvateľov sú totiž štandardne nepoistiteľné. Výška dennej dávky je potom závislá na tom, ako si poistku individuálne nastavíme, rozdielna je aj ponuka jednotlivých poisťovní. Výsledná suma sa môže líšiť rádovo v desiatkach až stovkách eur.Rýchle pôžičky:

Pôžičky pre nezamestnaných
Pôžičky bez registra
Pôžička bez dokladovania príjmu
Pôžička pred výplatou
Pôžičky na zmenku
Nebanková americká hypotéka
Pôžičky pre študentov
Rýchla pôžička online
SMS pôžička
Pôžička od súkromnej osoby
Pôžička na bývanie
Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou


Žiadosti o pôžičky:

Žiadosti o najspoľahlivejšie online pôžičky nájdete na tejto stránke.


Zásady pre pôžičky:

Ak si beriete pôžičku a nechcete sa vystavovať zbytočným rizikám, dodržujte týchto niekoľko hlavných pravidiel.
Ako sa nestať chronickým dlžníkom a nedostať sa do exekúcie? Prečítajte si tu.


Na čo si dať pozor:

V oblasti pôžičiek nás môže stretnúť rad nepríjemností a komplikácií. Ako sa im dá vyhnúť sa dozviete tu.


Ďalšie články a príspevky:

© 2018 www.Akčná-Pôžička.sk, všetky práva vyhradené. Prevádzkovateľ