AKČNÁ PÔŽIČKA ONLINE

Čo je to termínovaný vklad

Ak máte financie, ktoré nemáte v pláne v horizonte niekoľkých rokov kamkoľvek investovať, potom pre ich zhodnotenie využite oveľa lepšieho spôsobu, ako uloženie na bežný bankový účet. Ideálnou voľbou je termínovaný vklad so zaujímavým úročením, ktorému sa spoločne v dnešnom článku pozrieme na zúbok.

Termínovaný vklad - čo to je?

Termínovaný vklad je vo svojej podstate bankový účet, ktorý si dohodnete vo svojej banke a na ktorý vložíte jednorazový vklad. Uložené financie sa budú úročiť buď pevnou, alebo pohyblivou sadzbou. Rozdiel medzi sadzbami je nasledovný: zatiaľ čo pevná sadzba zabezpečuje rovnaké úročenie po celú dobu vkladu, pohyblivá sa mení vzhľadom na vývoj úrokovým sadzieb na medzibankovom trhu.

Výhody a nevýhody termínovaného vkladu

Medzi najväčšie výhody termínovaného vkladu patrí bezplatné vedenie a zriadenie. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o bezpečný a jednoducho riaditeľný spôsob zhodnotenia financií ho vyhľadáva čoraz viac ľudí. Vaše vklady sú zo zákona poistené do výšky 100% - maximálne do výšky 100 000 EUR. Za nevýhodu dlhodobých vkladov možno označiť znehodnotenie úrokov infláciou a takisto aj sankcie za predčasný výber.

Na ako dlho?

Ešte než si termínovaný vklad zriadite, ujasnite si, ako dlho svoje peniaze nebude potrebovať. Uvedomte si, že vám hrozí riziko na predčasné výbery. Termínované vklady sa podľa doby trvania rozlišujú do troch skupín: • Krátkodobé - trvajú od 7 dní do 12 mesiacov • Strednodobé - trvajú od 2 do 4 rokov • Dlhodobé - trvajú do 5 rokov Podľa toho, za ako dlho budete svoje peniaze potrebovať, sa rozhodnite pre výber termínovaného vkladu. Bolo by zbytočné následne platiť vysoké sankcie za výber financií cez skončením výpovednej lehoty.Rýchle pôžičky:

Pôžičky pre nezamestnaných
Pôžičky bez registra
Pôžička bez dokladovania príjmu
Pôžička pred výplatou
Pôžičky na zmenku
Nebanková americká hypotéka
Pôžičky pre študentov
Rýchla pôžička online
SMS pôžička
Pôžička od súkromnej osoby
Pôžička na bývanie
Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou


Žiadosti o pôžičky:

Žiadosti o najspoľahlivejšie online pôžičky nájdete na tejto stránke.


Zásady pre pôžičky:

Ak si beriete pôžičku a nechcete sa vystavovať zbytočným rizikám, dodržujte týchto niekoľko hlavných pravidiel.
Ako sa nestať chronickým dlžníkom a nedostať sa do exekúcie? Prečítajte si tu.


Na čo si dať pozor:

V oblasti pôžičiek nás môže stretnúť rad nepríjemností a komplikácií. Ako sa im dá vyhnúť sa dozviete tu.


Ďalšie články a príspevky:

© 2018 www.Akčná-Pôžička.sk, všetky práva vyhradené. Prevádzkovateľ