AKČNÁ PÔŽIČKA ONLINE

Čo je to RPMN

Ak budeme vyberať vhodnú pôžičku, mal by nás okrem vyššie úrokov zaujímať údaj pod skratkou RPMN. Jedná sa o ročnú percentuálnu mieru nákladov, ktorá nám prezradí, aká bude celková cena za pôžičku a či je výhodná alebo nie. RPMN sa objavuje na konci zmluvných podmienok alebo v reklamách písaná iba drobným písmom. Ide o najdôležitejší parameter pôžičky a spoločnosti chcú, aby o ňom žiadatelia vedeli čo najmenej.

Čo udáva RPMN?

RPMN vyjadruje skutočnú cenu za vypožičané peniaze v percentách, a to za obdobie jedného roka. Udáva percentuálny podiel z dlžnej sumy, ktorú musí dlžník zaplatiť, zahŕňa všetky poplatky spolu s úrokom. Môže ísť o poplatky za uzatvorenie zmluvy, vedenie účtu, správu úveru, prevod peňazí alebo poistenie schopnosti splácať.

Výpočet RPMN

Ako sa vlastne RPMN vypočítava? Je to pomerne zložité, preto sú na stránkach spoločností k dispozícii rôzne "online kalkulačky". Súčasťou nebývajú sankcie za omeškanie splátok alebo poplatky za služby, ktoré sú iba doplnkové. RPMN je vyjadruje v percentách.

Porovnajte objektívne jednotlivé pôžičky

Porovnať RPMN je najlepšou cestou, ako porovnať parametre jednotlivých úverov, medzi ktorými sa rozhodujete, vyhodnotiť výhody a nevýhody a vidieť, o koľko ktorú pôžičku preplatíte. U nebankových spoločností býva RPMN vyššia ako v bankách. Krátkodobé pôžičky mávajú RPMN až niekoľko tisíc percent!

Je povinnosťou uvádzať RPMN?

Pri úveroch nižších ako 180 EUR nemajú ich poskytovatelia povinnosť RPMN uvádzať, rovnaké je to aj u pôžičiek nad 77 000 EUR. Ak tento údaj uvedený nie je, je úver automaticky úročený diskontnou sadzbou NBS, čo je pre žiadateľov pomerne výhodné. Preto dávajú nebankové spoločnosti radšej pozor, aby RPMN uvádzali.Rýchle pôžičky:

Pôžičky pre nezamestnaných
Pôžičky bez registra
Pôžička bez dokladovania príjmu
Pôžička pred výplatou
Pôžičky na zmenku
Nebanková americká hypotéka
Pôžičky pre študentov
Rýchla pôžička online
SMS pôžička
Pôžička od súkromnej osoby
Pôžička na bývanie
Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou


Žiadosti o pôžičky:

Žiadosti o najspoľahlivejšie online pôžičky nájdete na tejto stránke.


Zásady pre pôžičky:

Ak si beriete pôžičku a nechcete sa vystavovať zbytočným rizikám, dodržujte týchto niekoľko hlavných pravidiel.
Ako sa nestať chronickým dlžníkom a nedostať sa do exekúcie? Prečítajte si tu.


Na čo si dať pozor:

V oblasti pôžičiek nás môže stretnúť rad nepríjemností a komplikácií. Ako sa im dá vyhnúť sa dozviete tu.


Ďalšie články a príspevky:

© 2018 www.Akčná-Pôžička.sk, všetky práva vyhradené. Prevádzkovateľ