AKČNÁ PÔŽIČKA ONLINE

Ušetrite za elektrinu

Elektrina je nevyhnutnou súčasťou našich životov a tvorí stavebný kameň modernej civilizácie. V domácnosti sa bez tejto energie nezaobídeme a platba za elektrinu často tvorí hlavnú zložku v inkase. Ako znížiť spotrebu elektriny a ušetriť až stovky eur ročne? S našimi šikovnými tipy sa Vám to podarí a pri zúčtovaní elektriny sa budete môcť tešiť na preplatok.

• Tip č. 1 - Výmena žiaroviek

Najprv začnite výmenou klasických žiaroviek za úsporné alebo na báze LED diód. Spotreba elektriny klesne až o 80 percent. Nenechajte sa odradiť vyššou obstarávacou cenou - investícia sa Vám vráti v ušetrenej energii a v dlhšej životnosti žiaroviek.

• Tip č. 2 - Vypojenie zo zásuviek

Nechávate spotrebiče a elektroniku v zásuvkách a v tzv. Stand-by režime? Chyba! Televízia v tomto režime vyplytvá energiu v hodnote niekoľko desať až sto eur a domáce kino dokonca dvojnásobok. V zásuvkách nenechávajte ani nabíjačky od telefónov a napájacie káble od notebookov.

• Tip č. 3 - Odmrazenie chladničky

Snažte sa chladničku otvárať čo najmenej, vkladajte do nej vychladnuté pokrmy a odmrazte ju vtedy, akonáhle je námraza vyššia ako 3 mm. Vysoká vrstva ľadu zvyšuje spotrebu elektriny až o 75 percent.

• Tip č. 4 - Šetrné pranie a sušenie

Ste zvyknutí prať bielizeň až na 90 stupňov? Znížením teploty nielenže bielizeň dlhšie vyzerá ako nová, ale navyše ušetríte pri praní na 60 stupňov až 25 percent elektriny. Na sušenie bielizne nepoužívajte sušičku a radšej bielizeň nechajte preschnúť na vzduchu.

• Tip č. 5 - Úspornejšie spotrebiče

Akonáhle Vám doslúži starý spotrebič, vymeňte ho za nový úspornejší, prípadne investuje do kompletnej výmeny. Všímajte si energetických štítkov - zatiaľ čo spotrebiče triedy AAA + sú najúspornejšie, trieda G spotrebuje najviac energie.

• Tip č. 6 - Rýchly ohrev

Ak máte doma sporák s elektrickými platňami, nečakajte, až sa zahrejú, a radšej si jedlo ohrejte v mikrovlnke a vodu uvarte v rýchlovarnej kanvici. Pri varení využívajte zvyškové teplo.

• Tip č. 7 - Zmeňte dodávateľa

Dodávateľov elektriny je hneď niekoľko, preto sa oplatí porovnať ich ceny elektriny a prejsť k výhodnejšiemu dodávateľovi. Okrem ceny porovnajte zmluvné podmienky a sankcie za prípadnú výpoveď.Rýchle pôžičky:

Pôžičky pre nezamestnaných
Pôžičky bez registra
Pôžička bez dokladovania príjmu
Pôžička pred výplatou
Pôžičky na zmenku
Nebanková americká hypotéka
Pôžičky pre študentov
Rýchla pôžička online
SMS pôžička
Pôžička od súkromnej osoby
Pôžička na bývanie
Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou


Žiadosti o pôžičky:

Žiadosti o najspoľahlivejšie online pôžičky nájdete na tejto stránke.


Zásady pre pôžičky:

Ak si beriete pôžičku a nechcete sa vystavovať zbytočným rizikám, dodržujte týchto niekoľko hlavných pravidiel.
Ako sa nestať chronickým dlžníkom a nedostať sa do exekúcie? Prečítajte si tu.


Na čo si dať pozor:

V oblasti pôžičiek nás môže stretnúť rad nepríjemností a komplikácií. Ako sa im dá vyhnúť sa dozviete tu.


Ďalšie články a príspevky:

© 2018 www.Akčná-Pôžička.sk, všetky práva vyhradené. Prevádzkovateľ