AKČNÁ PÔŽIČKA ONLINE

Ako používať kontokorent

Čo je to kontokorent? Ide o určitú finančnú rezervu, ktorú nám banka vytvorí k bežnému účtu. Hodiť sa môže, ak v danom mesiaci z nejakého dôvodu nebudeme mať dostatok peňazí na úhradu všetkých výdavkov. Ako kontokorent správne používať a na čo si dať pozor?

Kontokorent je typ spotrebiteľského úveru

Keďže je kontokorent vlastne typom spotrebiteľského úveru, mali by sme sa podľa toho správať a peniaze si z neho brať zodpovedne, na veci, ktoré nepočkajú a sú dôležité. Ide totiž o peniaze banky, nie naše, a na to je občas ľahké zabudnúť. Ak nebudeme mať včas na splatenie týchto peňazí, zaplatíme zbytočne veľa peňazí na úrokoch.

Ako je to s limitom

Kontokorent je možné čerpať do určitého limitu a ten sa odvíja od výšky príjmov. Radšej ale čerpajte čo najnižší limit, než maximálny možný, a dodržiavajte jeho neprekročenie. Inak sa môžete dostať do situácie, kedy sa budete stále viac zadlžovať a nepodarí sa vám kontokorent v ďalšom mesiaci riadne splatiť. Je ľahké peniaze prečerpať, je preto nutné strážiť si limity. Po tomto prekročení vám banka naúčtuje vysoké penále.

Čerpajte radšej menšie sumy

Kontokorent nie je primárne určený pre čerpanie vysokých súm, a už vôbec nie dlhodobo. Využiť by sa mal len pri krátkodobom nedostatku financií s tým, že sa rozdiel dorovná v ďalšom mesiaci. Pre pôžičky na viac mesiacov sa hodí klasické spotrebiteľské úvery.

Pozor, vysoké úroky!

Úrok z čerpanej sumy môže činiť až 20% p.a.! Začína sa účtovať hneď, akonáhle peniaze z kontokorentu začnete čerpať. Z dlhodobého hľadiska sa tento úver neoplatí, dobré je čerpať ho iba do 20 dní. Neprekračujte povolené prečerpanieRýchle pôžičky:

Pôžičky pre nezamestnaných
Pôžičky bez registra
Pôžička bez dokladovania príjmu
Pôžička pred výplatou
Pôžičky na zmenku
Nebanková americká hypotéka
Pôžičky pre študentov
Rýchla pôžička online
SMS pôžička
Pôžička od súkromnej osoby
Pôžička na bývanie
Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou


Žiadosti o pôžičky:

Žiadosti o najspoľahlivejšie online pôžičky nájdete na tejto stránke.


Zásady pre pôžičky:

Ak si beriete pôžičku a nechcete sa vystavovať zbytočným rizikám, dodržujte týchto niekoľko hlavných pravidiel.
Ako sa nestať chronickým dlžníkom a nedostať sa do exekúcie? Prečítajte si tu.


Na čo si dať pozor:

V oblasti pôžičiek nás môže stretnúť rad nepríjemností a komplikácií. Ako sa im dá vyhnúť sa dozviete tu.


Ďalšie články a príspevky:

© 2018 www.Akčná-Pôžička.sk, všetky práva vyhradené. Prevádzkovateľ